Inspirationen flödar!
Spelformen är på topp och vi har en ny grym travvecka framför oss. V86 direkt så här på en måndag och dessutom är det Fredric Lindmans favoritbanor som delar på omgången – Gävle och Halmstad! Vi ger ordet till Fredric.
-Gävle är min hemmabana och Halmstad har jag alltid gillat, och därmed också följt hästarna kring den regionen nära. Så räkna med friska drag och stenklara spikar den här måndagen!
Bästa spiken hittar jag faktiskt nere i Halmstad där Joakim Lövgren selar ut sin ”V75-kändis”. Nu är det ”bara” V86 och läget är dessutom perfekt – jag blir väldigt förvånad om någon kan stå emot min spik över upploppet.
I Gävle har jag hittat miljondragen och vill du vara med och ta hem pengarna ikväll så är det bara att köpa en andel. Alla är välkomna.
Mot åtta rätt!