V85 Halmstad – Sprintermästarveckan fortsätter

Efter en tuff omgång i torsdags på V85  så har vi alla möjligheter när det nu vankas revansch möjligheter när vi återigen beger oss till Halmstad för en förhoppningsvis en härlig lördag med massor av möjligheter när V85 nu fortsätter i Halmstad , Kanske är vädergudarna på vår sida denna gång?!

Linus Eriksson

Halmstad är det som gäller denna ”Sprintermästar-vecka”. Det var riktigt roliga tävlingar i torsdags och jag hoppas det kan bli lika roligt på lördag (men med bättre spelmässig utdelning för min del). I måndags hade jag äran att få tippa två V85-avdelningar och i ett av dessa hittar jag också en av mina spikar i omgången. Det är 2 Buddy Topline (V85-3) som det ”skrek” nästagång om senast. Spetsläge nu, där han trivs bäst, och i ett lopp där två hästar sticker ut rejält väljer jag att ta ställning för min tipsetta!

Jag ska också bjuda på en skräll i omgången och den kommer i avdelningen i efter. 7 Bys Arigato (V85-4) är nämligen bättre än vad som kan utläsas av resultatraden. Känslan är att han är snabb från start och att han från springspår får som sämst rygg ledaren. Mats E Djuse hoppar också upp i sulkyn och till väldigt låg procent är han given på kupongen!

Jonas Heimerwall

V85 Halmstad 4/7Vi har en lite småklurig omgång på Halmstad inför lördag, och jag har ännu inte landat i några spikval inför omgången. Jag gissar att A Fair Day kommer trenda ned en del, och då kan han vara intressant som spikförslag – särskilt efter att ha blivit nedstruken ett hack. Här kommer istället några andra tankar för omgången.

V85-110 MadisonSquare Kiss har 0/6 på V85 och 0/8 i lopp med mer än 50.000 kr i första pris. Siffror som gör att jag normalt brukar dra öronen åt mig. Men avslutningen senast på Vaggeryd lovade gott och hon åker upp först i ranken!

V85-5Det är kanske lite frågetecken för stallformen hos Rick Ebbinge, och läget för 8 Dream Burgerheide är inte det bästa. Hästen har även varit struken och inte startat på ett tag. Jag tycker ändå att 4% är alldeles för lågt och det köps oavsett läge eller form på stallet i det här loppet.

Annica Johansson

V85 från Halmstad lördag ser ut att bli en spännande historia. Många fina skrällar finns det så stor chans till fin utdelning. Här kommer en av mina skrällar.Avd-6 här vill jag varna för 3 Luke the Spook (9%) en läcker häst hos stall Kolgjini. Blev fast med allt kvar i Elitloppsförsöket och såg riktigt taggad ut. Det ser ut att kunna bli körning här och kommer han ner i slagläge då kommer hans sylvassa spurt att bita bra. Har väldigt fin fart så löser det sig någorlunda längst vägen så blir han farlig till slut. 9% den kommer med på mitt system.

  • Dela sidan

Våra andelsspel

Välkomna till lagen!

Med Köpandel kan du vara med och spela tillsammans med landets främsta tipsters på ATG:s spelformer V85, V86, GS75, V64, V4, Top 7 och Big 9. Vi har andelar från 25 kronor.

Till Köpandels andelar

Sugen på andelsspel till Svenska Spel?

På Överodds.se hittar du andelar till flera olika spelformer och du kan även lägga upp ett eget system till försäljning!

Till Köpandels andelar

V85 Axevalla 18 Juli – RUBRIKHÄSTARNA

Lördagen är här och vi har en riktigt intressant V85-omgång från Axevalla där Stochampionatet…

Travögats V85 spaning inför Axevalla

”Travögat” Thomas Öhman har synat V85 på Axevalla   Videotipsen och rubrikhästarna är ute nu! 👉…

V85 Axevalla – Maratonet på Axevalla fortsätter

Maratonet på Axevalla fortsätter och det blir en spännande dag återigen när StoChampionatshelgen rullar vidare …

GS75 Axevalla – Stochampionatshelgen är här, vi jagar nya fullträffar! 🎉🌟

Helgens festligheter med Stochampionatshelgen på Axevalla drar igång redan idag och kvällens höjdpunkt är…

V86 Sundbyholm – Dagens spikar och skrälldrag!

Vilken sommardag ☀️ Strålande travväder och V86 från Sundbyholms travbana väntar. Första start är kl.…

Har du frågor eller synpunkter, kontakta info@trmedia.se

Spel från Svenska Spel Sport & Casino AB samt AB Trav och Galopp. Åldersgräns 18 år.

Vill du ha koll på ditt spelande?
Stödlinjenwww.stodlinjen.se020-819 100
Spelpauswww.spelpaus.se
Spelfrihetenwww.spelfriheten.se

Köpandel är en del av TR Media
Integritetspolicy | Tillgänglighet