Från spets dansar Mange undan

Torsk på Travet

Ikväll är det Jägersro som står värd för V64-tävlingarna. Vi tog oss ett snack med duon bakom Torsk På Travet för att höra om deras idéer inför omgången.

När det handlar om Jägersro gäller det som vanligt att hitta vinnarna i den främre träffen. Stallbacken ligger direkt efter mål och därmed känns som lite nedförsbacke över upploppet, vilket ofta talar för ledarhästen.

Omgångens bästa spik var inte speciellt svår att hitta. 3 Racing Mange (V64-5) har varit bortlottad i sina två senaste starter, men ändå svarat för starka tider. Nu är det helt perfekta förutsättningar med bricka tre bakom bilen och från spets dansar Mange undan till seger.

Normalt har 4 Bravo Sabotage toppchans i V64-inledningen då han bör hitta till spets. Femåringen har dock varit sjuk och inte startat på ett par månader, varför det kan fattas lite. En som däremot har fått lopp i kroppen är 9 Even Steven. Bakspår talar emot, men vi tror på tidigt avancemang till dödens då hästen är stark och han skulle mycket väl kunna plocka ned favoriten om ringrosten lyser igenom.

3 Heroine Darling (V64-6) har gjort tre lopp i sin nya regi och gick helt okej i skymundan senast. Nu hoppar Johnny Takter upp för första gången och från intressant utgångsläge kan ekipaget mycket väl överraska.

Som vanligt erbjuder Torsk På Travet andelar för 50 kronor och 100 kronor till V64-spelet. Välkomna att haka på med en andel till kvällen!

TORSK PÅ TRAVET BRAXEN ⭐⭐⭐
TORSK PÅ TRAVET HARR ⭐⭐⭐
  • Dela sidan

Våra andelsspel

Välkomna till lagen!

Med Köpandel kan du vara med och spela tillsammans med landets främsta tipsters på ATG:s spelformer V85, V86, GS75, V64, V4, Top 7 och Big 9. Vi har andelar från 25 kronor.

Till ATG Tillsammans

Sugen på andelsspel till Svenska Spel?

På Överodds.se hittar du andelar till flera olika spelformer och du kan även lägga upp ett eget system till försäljning!

Till Spela Tillsammans

V64 Boden – jackpotmiljoner i sikte!

Ikväll tar vi oss upp i norr då Bodentravet som tar hand om V64-omgången…

V86-Fin skräll på gång?

Linus Eriksson ger sina väldigt skarpa tips inför kvällens V86 Express som avgörs på…

V64 Axevalla – stark vinnare i avslutningen!

Det blev en svår V64-omgång igår i Halmstad och trots att storfavoriten Stens Rubin…

Vi börjar veckan med en V64-jackpott!

Vi har en ny spelvecka framför oss och vi rivstartar med att bege oss…

V85-Semifinaler i Breeders’ Crown, det vill ni inte missa!

Väldigt favoritfyllt igår men vi tar nya tag och vilken dag vi har framför…

Har du frågor eller synpunkter, kontakta info@trmedia.se

Spel från Svenska Spel Sport & Casino AB samt AB Trav och Galopp. Åldersgräns 18 år.

Vill du ha koll på ditt spelande?
Stödlinjen, www.stodlinjen.se, 020-819 100
Spelpaus, www.spelpaus.se
Spelfriheten, www.spelfriheten.se

Köpandel är en del av TR Media
Integritetspolicy | Tillgänglighet