V64 från Gävle

Vi har tagit pulsen på Göran Nolander inför torsdagens V64. Vi bjuds på fina lopp. Göran slutade på fem rätt så sent som i tisdags men gick trots allt med plus ändå. Revansch nu?

2 Staro Onyourmarks med Oskar Kylin Blom är startsnabb och kan vara ett tänkbart singelstreck. 6 Cab Fronline utmanar i första hand, kan få loppet med klaff.

I avdelning två är det ett treåringslopp och när det är orutinerade hästar på banan vill jag gärna hitta skrällar. 2 Tekno Filur och 7 Hulte Sixten fyndas kring 5% i skrivande stund, fint spelvärde om det står sig.

Långdistans sedan och 9 Vice Verse Diamant blir såklart favorit, främsta hotet mot är 6 M.T. Ravishing som kanske tar spets.

Sleipner UV:s lopp väntar därefter, och det är kallblod på ovalen. Vinner inte 3 Kullungen kan 2 Hibo Bungal slå till, vann näst senast efter en bra insats. 

Ett DD förslag, tillika de två avslutande loppen på V64, kan vara 1 Mitzy Gold mot skrällarna 1 Cash Number och 2 Atom Bet, favoriten 12 Ares Face har ett tufft utgångsläge och lär blir synad!

Lycka till med- spelen, häng gärna med på systemen och en riktigt God Jul önskar jag alla Travvänner! Mvh Göran Nolander

⭐TIPSDAGS.SE - LILLEN⭐
⭐TIPSDAGS.SE - MOT MÅNEN⭐
  • Dela sidan

Våra andelsspel

Välkomna till lagen!

Med Köpandel kan du vara med och spela tillsammans med landets främsta tipsters på ATG:s spelformer V85, V86, GS75, V64, V4, Top 7 och Big 9. Vi har andelar från 25 kronor.

Till ATG Tillsammans

Sugen på andelsspel till Svenska Spel?

På Överodds.se hittar du andelar till flera olika spelformer och du kan även lägga upp ett eget system till försäljning!

Till Spela Tillsammans

Vi börjar veckan med en V64-jackpott!

Vi har en ny spelvecka framför oss och vi rivstartar med att bege oss…

V85-Semifinaler i Breeders’ Crown, det vill ni inte missa!

Väldigt favoritfyllt igår men vi tar nya tag och vilken dag vi har framför…

Travögats V85-spaning Bjerke!🔥

”Travögat” Thomas Öhman har synat V85 på Bjerke! Videotipsen och rubrikhästarna är ute nu!…

V85-Svår omgång som öppnar för stora möjligheter!

Vi beger oss till Norge och närmare bestämt Bjerke för helgens V85 omgång Vi…

GS75-En intressant och spelvärd omgång!

Linus Erikssons ger sin bästa och skarpa tips inför kvällens intressanta omgång på GS75…

Har du frågor eller synpunkter, kontakta info@trmedia.se

Spel från Svenska Spel Sport & Casino AB samt AB Trav och Galopp. Åldersgräns 18 år.

Vill du ha koll på ditt spelande?
Stödlinjen, www.stodlinjen.se, 020-819 100
Spelpaus, www.spelpaus.se
Spelfriheten, www.spelfriheten.se

Köpandel är en del av TR Media
Integritetspolicy | Tillgänglighet