Tim omvandlade 89 satsade kr till 3.939 kr per andel!

Jackpot på V64 även ikväll och Tim har lagt ned en hel del timmar på att analysera loppen då han arbetat med omgången för Spelvärde.

Motsvarande omgång förra veckan betalade bra, då Tim lyckades pricka in tio sexor med sitt lag “TIMS RAKT UT PÅ SPELVÄRDET”, vilket gav 3.939 kronor tillbaka på 89 kr satsade. Totalt spelade laget in hela 59.040 kr per system. Nyckeln till vinsten var att tvåprocentaren Gasette fanns med på systemet och konsten att få in tio sexor var en medveten taktik från Tims sida, då han streckat ett par strukna hästar för att han ville få in dubbelt så många sexor med förstareserven. Imponerande minst sagt!

-Jag vill dela med mig av en spelidé i V64-1. 5 Ruger är omgångens största favorit i skrivande stund, men jag tänker gå emot honom då jag är inne på att han får gå utvändigt om min idé 4 Carroty. Det här stoet efter Readly Express har en hel del kvar att bevisa, men jag är inne på att hon kan klart bättre än hon visat hittills. Faktum är att Robert Bergh nämnde henne i positiva ordalag bland stallets treåriga ston flera gånger under fjolåret och han äger faktiskt hästen själv. Det skavde nog lite grann hos honom när hon inte kom med i uttagningarna till Oaks på poäng, även om hon med stor sannolikhet inte hade haft något med finalplatserna att göra. Från sidan ser det ut att finnas en del kapacitet i fyraåringen, men efter att ha gjort ett par bra starter första halvåret imponerade hon inte alls andra halvan av treåringssäsongen. Hon har inte fungerat fullt ut under vintern heller då man valt att starta på med henne, men senaste starten var i alla fall ett klart fall framåt då hon gick felfritt och gjorde ett helt okej lopp som tvåa. Hon borde vunnit för att få plusbetyg, men blev avslagen av stallkamraten Someity sista biten.
Det var dock första gången på ett bra tag som hon fick ett ordentligt lopp i kroppen och med den genomköraren blir jag inte förvånad om hon är klart bättre ikväll. Hon har tagit båda sina segrar från täten och Robert släpper ju som bekant ogärna ifrån sig taktpinnen… Jag är därför inne på att man tar emot storfavoriten Ruger och skulle hon vara förbättrad gentemot senast kan det mycket väl räcka hela vägen. Det skiljer alldeles för mycket i spelprocent mot storfavoriten och kommer det inte fram någon annan information från Robert Bergh under kvällen är Carroty är mitt givna förstastreck!

Välkomna att haka på!
TIMS JACKPOTSYSTEM
TIMS RAKT UT PÅ SPELVÄRDET
TIMS LILLA- SPELVÄRDE.SE
  • Dela sidan

Våra andelsspel

Välkomna till lagen!

Med Köpandel kan du vara med och spela tillsammans med landets främsta tipsters på ATG:s spelformer V85, V86, GS75, V64, V4, Top 7 och Big 9. Vi har andelar från 25 kronor.

Till Köpandels andelar

Sugen på andelsspel till Svenska Spel?

På Överodds.se hittar du andelar till flera olika spelformer och du kan även lägga upp ett eget system till försäljning!

Till Köpandels andelar

Big9 – JACKPOTT återigen och nu är det väl vår tur?

Big9 har återigen JACKPOTT – och det gör kupongen extra kittlande! 💰🔥 Brighton–Arsenal känns…

V64 Åby – starka jackpotspikar!

Torsdagskvällen tar oss till Mölndal och Åbytravet som bjuder på en V64-jackpot då det…

V86 Jägersro/Solvalla – 13 MILJONER I JACKPOT inför kvällens V86! 🔥💰

⭐️ V86 Xpress med 13 milj. i JACKPOT ⭐️ stundar inför onsdagskvällen och det…

V64 BERGSÅKER – hög eller låg utdelning är frågan?

Solänget bjöd på en omöjlig V64-omgång igår vilket betyder att vi har en jackpot…

Vi börjar V64-veckan på Solänget

Vi startar upp V64-veckan på Solänget där det bjuds på supersprintlopp för både kallblod…

Har du frågor eller synpunkter, kontakta info@trmedia.se

Spel från Svenska Spel Sport & Casino AB samt AB Trav och Galopp. Åldersgräns 18 år.

Vill du ha koll på ditt spelande?
Stödlinjenwww.stodlinjen.se020-819 100
Spelpauswww.spelpaus.se
Spelfrihetenwww.spelfriheten.se

Köpandel är en del av TR Media
Integritetspolicy | Tillgänglighet