Sju rätt förra lördagen och nu går vi för andra raka!

Linus Eriksson från Travronden Spel har minst sagt toppform. Ta del av Linus spaningar inför helgens V75-omgång.

– Som redan nämnt blev det sju rätt för stora systemet förra lördagen och 20 andelsköpare kunde var och en kvittera ut 7 500 kronor. Detta hoppas vi kunna toppa i helgen när vi bjuds på toppsport och V75 såväl lördag som söndag. Först ut är Östersund där bland annat Jämtlands Stora Pris ska avgöras. Elitloppsfemman 1 Click Bait går ut från perfekt innerspår och blir med sin startsnabbhet svår att ta längd på. Den stora frågan är sedan om man väljer att köra där eller om man väljer att släppa nu när det är 2140?

Stora favoriter ser vi ut att få i V75-3 och V75-4. I det förstnämnda loppet imponerade 5 Born To Run (V75-3) stort i sin Sverigedebut och blir med liknande insats svårslagen på nytt. Imponerande kan man också säga om 3 Bentley Gar (V75-4) vars båda starter i Sverige slutat med seger. Båda två är potentiella spikalternativ, men som vanligt vill jag gärna vänta in senaste nytt innan jag tar ställning.

Senaste nytt kan ni under lördagen för övrigt hitta på travrondenspel.se där jag kommer ha hand om liverapporteringen. Få kommer därmed ha bättre koll än mig på lördagens omgång och jag hoppas med arbetet jag lägger ner där att vi ska få ytterligare en lördag med härligt plusnetto!

Häng på!

⭐LINUS TRAVRONDEN SPEL - STORA⭐
⭐LINUS ERIKSSON - TRAVRONDEN SPEL⭐
  • Dela sidan

Våra andelsspel

Välkomna till lagen!

Med Köpandel kan du vara med och spela tillsammans med landets främsta tipsters på ATG:s spelformer V85, V86, GS75, V64, V4, Top 7 och Big 9. Vi har andelar från 25 kronor.

Till ATG Tillsammans

Sugen på andelsspel till Svenska Spel?

På Överodds.se hittar du andelar till flera olika spelformer och du kan även lägga upp ett eget system till försäljning!

Till Spela Tillsammans

V64 Axevalla – stark vinnare i avslutningen!

Det blev en svår V64-omgång igår i Halmstad och trots att storfavoriten Stens Rubin…

Vi börjar veckan med en V64-jackpott!

Vi har en ny spelvecka framför oss och vi rivstartar med att bege oss…

V85-Semifinaler i Breeders’ Crown, det vill ni inte missa!

Väldigt favoritfyllt igår men vi tar nya tag och vilken dag vi har framför…

Travögats V85-spaning Bjerke!🔥

”Travögat” Thomas Öhman har synat V85 på Bjerke! Videotipsen och rubrikhästarna är ute nu!…

V85-Svår omgång som öppnar för stora möjligheter!

Vi beger oss till Norge och närmare bestämt Bjerke för helgens V85 omgång Vi…

Har du frågor eller synpunkter, kontakta info@trmedia.se

Spel från Svenska Spel Sport & Casino AB samt AB Trav och Galopp. Åldersgräns 18 år.

Vill du ha koll på ditt spelande?
Stödlinjen, www.stodlinjen.se, 020-819 100
Spelpaus, www.spelpaus.se
Spelfriheten, www.spelfriheten.se

Köpandel är en del av TR Media
Integritetspolicy | Tillgänglighet