Mantorp inleder veckan! 

Veckan inleds med V64 på hemmaplan för Danne Karlsson. Här kommer några tankar inför omgången. 

Bästa spiken:
Då hamnar i i V64-5 där 1 Teanie får Magnus A Djuse i sulkyn. Min förhoppning är att Djuse träffar starten bra från bricka 1 och kör i ledningen. I ledningen har Teanie bra statistik med 4 segrar på 5 försök. Hästen trivs alltså extra bra i den positionen och med skicklige Magnus A Djuse som rattar med respekt i loppen kanske ekipaget kan få bestämma en bit och sedan rinna undan.

Bästa draget:
Det hittar vi i den inledande avdelningen där hemma tränare Joakim Wallin kommer med en häst i form. Kanske kan 12 Escargot vara något för den som letar spännande drag i omgången. Hästen gjorde de bra senast på Solvalla och hyfsad konkurrens så se upp till bra spelvärde i nuläget. En vilsam resa i draget så kan det bita bra tillslut och en givet drag på alla seriösa lappar.

Bästa skrällen:
Vi tar oss nu till V64 – 6 där jag tycker 12 Isan är totalt borttappad på strecken. Senast mötte den riktigt tufft motstånd i form av Likeaboss och var då tvåa bakom den. Några sådan hästar ser jag inte i listorna denna gången och nu till några få procent måste 12 Isan vara helt given på kupongen och kan därmed ställa till med rejält korsdrag i kuponghögen. Riktigt spännande skrällbud i en lurig omgång på Mantorp denna måndag kväll.

Varmt välkomna / Danne ”Vinnarskallen” Karlsson.

⭐⭐⭐VINNARSKALLEN⭐⭐⭐
⭐⭐⭐VINNARSKALLENS MILJONSYSTEM⭐⭐⭐
⭐Här hittar du samtliga V64 lag⭐
  • Dela sidan

Våra andelsspel

Välkomna till lagen!

Med Köpandel kan du vara med och spela tillsammans med landets främsta tipsters på ATG:s spelformer V85, V86, GS75, V64, V4, Top 7 och Big 9. Vi har andelar från 25 kronor.

Till ATG Tillsammans

Sugen på andelsspel till Svenska Spel?

På Överodds.se hittar du andelar till flera olika spelformer och du kan även lägga upp ett eget system till försäljning!

Till Spela Tillsammans

Vi börjar veckan med en V64-jackpott!

Vi har en ny spelvecka framför oss och vi rivstartar med att bege oss…

V85-Semifinaler i Breeders’ Crown, det vill ni inte missa!

Väldigt favoritfyllt igår men vi tar nya tag och vilken dag vi har framför…

Travögats V85-spaning Bjerke!🔥

”Travögat” Thomas Öhman har synat V85 på Bjerke! Videotipsen och rubrikhästarna är ute nu!…

V85-Svår omgång som öppnar för stora möjligheter!

Vi beger oss till Norge och närmare bestämt Bjerke för helgens V85 omgång Vi…

GS75-En intressant och spelvärd omgång!

Linus Erikssons ger sin bästa och skarpa tips inför kvällens intressanta omgång på GS75…

Har du frågor eller synpunkter, kontakta info@trmedia.se

Spel från Svenska Spel Sport & Casino AB samt AB Trav och Galopp. Åldersgräns 18 år.

Vill du ha koll på ditt spelande?
Stödlinjen, www.stodlinjen.se, 020-819 100
Spelpaus, www.spelpaus.se
Spelfriheten, www.spelfriheten.se

Köpandel är en del av TR Media
Integritetspolicy | Tillgänglighet