Bästa spiken leder från start till mål!

Linus Eriksson från Travronden Spel delar med sig av sina spaningar inför helgens V75-omgång. Dessutom kan han glatt meddela en rolig nyhet.

Efter lördagens megajackpot, där vi för övrigt fick nöja oss med sex rätt på såväl stora som lilla, drar V75 nu norrut mot open stretch banan, Skellefteå. Sportsligt och spelmässigt håller omgången (av förklarliga skäl) inte lika hög klass som förra veckan, men det finns godbitar att hämta! Bland annat får vi i Steggbest Minne (V75-3) se en härlig duell mellan pilsnabba 1 Stjärnblomster och kallblodens kommande konung (?) 7 Grisle Odin G.L. Då båda är hårt betrodda är det givet att ta ställning och jag har i alla fall min uppfattning klar om vem jag kommer gå på!

Bästa spiken i omgången har jag själv intresse i då jag är en av delägarna i 3 Readly Lavec (V75-5). Hästen som senast var ute i Jubileumspokalen visade i den starten prov på en otrolig startsnabbhet, en egenskap som kommer vara guld även på lördag. Från spår tre ser jag inget annat scenario än att hästen blåser till tät och mot enklare motstånd än vad han matchat förut ska han normalt sett ha toppchans till seger. Visst, procenten är hög, men så är även segerchansen och jag tvekar inte med att banka in spiken!

För den som gillar och vill höra lite mer om hur jag tänker gällande V75-omgångarna kan jag nu glatt meddela att jag varje fredag morgon tillsammans med Erik Törnos kommer släppa podcasten, Köpandels Travpodd! En podcast där jag och Erik kommer ge våra bästa V75-tips och tankar utifrån rubrikerna Överspelade hästar, Värdehästar samt Spiken!

⭐LINUS TRAVRONDEN SPEL - STORA⭐
⭐LINUS ERIKSSON - TRAVRONDEN SPEL⭐
⭐PODDSYSTEMET - KÖPANDEL⭐
⭐ Lyssna på podden här ⭐
  • Dela sidan

Våra andelsspel

Välkomna till lagen!

Med Köpandel kan du vara med och spela tillsammans med landets främsta tipsters på ATG:s spelformer V85, V86, GS75, V64, V4, Top 7 och Big 9. Vi har andelar från 25 kronor.

Till ATG Tillsammans

Sugen på andelsspel till Svenska Spel?

På Överodds.se hittar du andelar till flera olika spelformer och du kan även lägga upp ett eget system till försäljning!

Till Spela Tillsammans

V64 Axevalla – stark vinnare i avslutningen!

Det blev en svår V64-omgång igår i Halmstad och trots att storfavoriten Stens Rubin…

Vi börjar veckan med en V64-jackpott!

Vi har en ny spelvecka framför oss och vi rivstartar med att bege oss…

V85-Semifinaler i Breeders’ Crown, det vill ni inte missa!

Väldigt favoritfyllt igår men vi tar nya tag och vilken dag vi har framför…

Travögats V85-spaning Bjerke!🔥

”Travögat” Thomas Öhman har synat V85 på Bjerke! Videotipsen och rubrikhästarna är ute nu!…

V85-Svår omgång som öppnar för stora möjligheter!

Vi beger oss till Norge och närmare bestämt Bjerke för helgens V85 omgång Vi…

Har du frågor eller synpunkter, kontakta info@trmedia.se

Spel från Svenska Spel Sport & Casino AB samt AB Trav och Galopp. Åldersgräns 18 år.

Vill du ha koll på ditt spelande?
Stödlinjen, www.stodlinjen.se, 020-819 100
Spelpaus, www.spelpaus.se
Spelfriheten, www.spelfriheten.se

Köpandel är en del av TR Media
Integritetspolicy | Tillgänglighet