Bästa spiken, låset och skrällen.
Anders Sundvalls lag lyser med tre stjärnor på spelformen V64. Vilket innebär att de tillhör de 10 % bästa på ATG-tillsammans. Missa ingen nyttig information inför kvällens spel.
I V64-1 har jag bästa låset och detta bör stå mellan 2 Jello W. och 5 Global Bodyguard. Den av dessa som når spets tror jag är vinnaren.
Bästa spiken hittar jag i sista loppet och det är 2 Global Workaholic som jag tror får loppet efter att 3 Boston Trio och 4 Valeur Kronos stridit om ledningen. Även en felfri 1 Milos Ganador kan snabbstarta, men då det är open stretch tror jag den nöjer sig med rygg.
Slutligen ska jag hitta bästa skrällen och det är stor chans att det blir i V64-3, där kuskar med max 150 sulkylopp under 2021 är med. Det brukar inte vara någon lunk i dessa lopp utan en efter annan brukar vara ivrig fram och testa ledaren och därav tror jag 7 Listas Die Hard vinner.
Lycka till!