Göran Nolanders tidiga tankar inför V86!

Göran Nolanders tidiga tankar inför V86 som delas mellan Jägerso och Solvalla

En intressant spel- och sport omgång väntar, när V86 ska avgöras på Jägersro och Solvalla. Vi försöker att göra en stark slutspurt i Februari, få till ett starkt klirr i vinnarkassan.

Första avdelningen är öppen, men kanske det blir 3 Vichy Grif som vinner, 12% i skrivande stund, leder från start till mål?

I avdelning två gör 1 Cactus comeback som besitter hög kapacitet, favoriten 2 Crashed Eggs är något ojämn och Cactus kan därför vara ett vasst drag i omgången. 

2 Inspiration, 4 Likeaboss och 3 Strong Vacation är tänkbara spikar i respektive lopp! Men att det smäller till något av de loppen är inte omöjligt, en 35-oddsare kanske, som 7 El Toro Pellini eller 12 Calla Frontline? 

I sjätte avdelningen blir det intressant att se 8 Ego Sisu, som är under utveckling och visar vinnarskalle. Loppet i sig blev ganska billigt, så kanske ett lås med 5 Son Hugo Pellini står sig stabilt. 

V86 avslutas med två riktigt roliga lopp, duon 11 Amorcer Levallo och 7 Ferrari Sisu, kan ge bra betalt via V86 och DD.

Välkomna att vara med! /Göran

TIPSDAGS.SE SIKTAR HÖGT
TIPSDAGS.SE V86
TIPSDAGS.SE LILLA V86
  • Dela sidan

Våra andelsspel

Välkomna till lagen!

Med Köpandel kan du vara med och spela tillsammans med landets främsta tipsters på ATG:s spelformer V85, V86, GS75, V64, V4, Top 7 och Big 9. Vi har andelar från 25 kronor.

Till ATG Tillsammans

Sugen på andelsspel till Svenska Spel?

På Överodds.se hittar du andelar till flera olika spelformer och du kan även lägga upp ett eget system till försäljning!

Till Spela Tillsammans

V86-Fin skräll på gång?

Linus Eriksson ger sina väldigt skarpa tips inför kvällens V86 Express som avgörs på…

V64 Axevalla – stark vinnare i avslutningen!

Det blev en svår V64-omgång igår i Halmstad och trots att storfavoriten Stens Rubin…

Vi börjar veckan med en V64-jackpott!

Vi har en ny spelvecka framför oss och vi rivstartar med att bege oss…

V85-Semifinaler i Breeders’ Crown, det vill ni inte missa!

Väldigt favoritfyllt igår men vi tar nya tag och vilken dag vi har framför…

Travögats V85-spaning Bjerke!🔥

”Travögat” Thomas Öhman har synat V85 på Bjerke! Videotipsen och rubrikhästarna är ute nu!…

Har du frågor eller synpunkter, kontakta info@trmedia.se

Spel från Svenska Spel Sport & Casino AB samt AB Trav och Galopp. Åldersgräns 18 år.

Vill du ha koll på ditt spelande?
Stödlinjen, www.stodlinjen.se, 020-819 100
Spelpaus, www.spelpaus.se
Spelfriheten, www.spelfriheten.se

Köpandel är en del av TR Media
Integritetspolicy | Tillgänglighet