Gustaf bjuder på sin bästa spik och skräll!

Gustaf Björck – pluggat matematisk statistik, började på Travronden som dryga 20-åring, grundade Spelvärde.se 2014, chef för TR Medias tips- och spelprodukter sedan några år tillbaka.

– Min bästa spik i omgången är 10 Eddy West (V75-3). Sannolikt är det här en av de sista starter hästen gör i silverdivisionen och jag ser fram emot att se honom i guld då han med sin hiskeliga speed är en härlig krydda i loppen. Det finns alltid en risk med Eddy West att han får för långt fram då han helst ska ha ryggar till upploppet för att komma till sin absoluta rätt, men när han får det… Ja, då är det inte många som kan stå emot honom. Motståndet avskräcker inte i helgen och klaffar det bara någorlunda är jag helt inne på att han dammar av dem över Bergsåkers långa upplopp (som är ett plus). Toppvärde som icke-favorit!

– Bästa skrällbudet? 3 Jacoby Keeper (V75-6) var strax under de allra bästa i kullen ifjol och har för mig personligen varit en stor besvikelse i årets starter förutom årsdebuten som lovade gott. Förutsättningarna är intressanta här och löper han upp till det han visade ifjol borde han rent av vinna. 7 procent är ett skämt – omgångens mest spelvärde häst!

GUSTAF BJÖRCK
GUSTAF BJÖRCK - MOT MILJONEN!
GUSTAF BJÖRCK - ATTACK!
GUSTAF BJÖRCK - SPIKLÖST
  • Dela sidan

Våra andelsspel

Välkomna till lagen!

Med Köpandel kan du vara med och spela tillsammans med landets främsta tipsters på ATG:s spelformer V85, V86, GS75, V64, V4, Top 7 och Big 9. Vi har andelar från 25 kronor.

Till ATG Tillsammans

Sugen på andelsspel till Svenska Spel?

På Överodds.se hittar du andelar till flera olika spelformer och du kan även lägga upp ett eget system till försäljning!

Till Spela Tillsammans

V64 Boden – jackpotmiljoner i sikte!

Ikväll tar vi oss upp i norr då Bodentravet som tar hand om V64-omgången…

V86-Fin skräll på gång?

Linus Eriksson ger sina väldigt skarpa tips inför kvällens V86 Express som avgörs på…

V64 Axevalla – stark vinnare i avslutningen!

Det blev en svår V64-omgång igår i Halmstad och trots att storfavoriten Stens Rubin…

Vi börjar veckan med en V64-jackpott!

Vi har en ny spelvecka framför oss och vi rivstartar med att bege oss…

V85-Semifinaler i Breeders’ Crown, det vill ni inte missa!

Väldigt favoritfyllt igår men vi tar nya tag och vilken dag vi har framför…

Har du frågor eller synpunkter, kontakta info@trmedia.se

Spel från Svenska Spel Sport & Casino AB samt AB Trav och Galopp. Åldersgräns 18 år.

Vill du ha koll på ditt spelande?
Stödlinjen, www.stodlinjen.se, 020-819 100
Spelpaus, www.spelpaus.se
Spelfriheten, www.spelfriheten.se

Köpandel är en del av TR Media
Integritetspolicy | Tillgänglighet