V86 Jägersro/Solvalla – 13 MILJONER I JACKPOT inför kvällens V86! 🔥💰

⭐️ V86 Xpress med 13 milj. i JACKPOT ⭐️ stundar inför onsdagskvällen och det blir genrep inför årets stora finaler av Kriteriet och Oaks för treåringarna.

⏰ Start: V86 kl. 20:30

Inför dagens lopp delar Fredric Lindman och Johan Bergman med sig av sina bästa tips;

Fredric satte en härlig fullpottare på V64 i början av september, med en utdelning på över 8 000 kr per andel i vinst och Johan prickade alla rätt på V64 så sent som igår – och även i söndagens V85. 🎯⭐️

Fredric Lindman

Kvällens bästa Jackpotspik – utan tvekan 3 Irene Mum (V86-5) på Jägersro, som jag tycker såg ruskigt fin ut när hon joggade med helt opressad i snabb avslutning i skymundan senast. Hon har dessutom sett förnuftig och fin ut bakom bilen tidigare, så från det här läget tror jag att hon kommer öppna både stabilt och snabbt.

Oavsett så får hon fin resa och jag tror på toppchans både från ledning eller om hon får ryggresa eller tvingas till grovjobb.

Christoffer Eriksson har sedan i avdelningen efter, V86-6 på Solvalla, en riktigt rolig skräll i 9 Swept Away S., som jag tycker avslutade riktigt starkt sista varvet senast och med en liknande insats så är hon minst lika bra som någon annan i detta fältet.

För den som letar efter en ”chansspik” så kan 5 Bekir H.T.V. (V86-1) vara en sådan. Inte favorit i nuläget, men enligt mig den givna förstahästen i loppet.

Jag bjuder på en sista varning också – 2 Tiberius Victory (V86-8) kan massor och jag tror att kort distans kan vara ett plus.

Johan Bergman

Kvällens omgång ser öppen och spelvänlig ut. Jag har vaskat fram en stark spik och ett enkelstreck som har bra chans. Oftast krävs det ju åtminstone två spikar för att hitta vägen till åtta rätt.

Christoffer Eriksson tränar och kör min starka spik 3 Irene Mum (V86-5) som från perfekt utgångsläge kan köras mot tidig ledning. Väl där ska stoet efter Calgary Games bara vinna, men hon kan även göra det från andra positioner om så krävs. Treåringen spikas utan minsta tvekan.

Från samma utgångsläge startar 3 Global History (V86-2) som är en treårig valack från Stall Redén. Obesegrad efter tre starter och min starka tro är att så även är fallet efter kvällens framträdande. Om ni vill gardera så är det givna motbudet 7 Raidhour Newport som är anmäld utan skor och med jänkarvagn.

Det luktar skräll i kvällens fjärde avdelning där favoriterna startar från tråkiga utgångslägen. Även här vill jag lyfta från ett ekipage från bricka tre. 3 Who’s In Charge, var strålande bra senast och streckas.

Lycka till ikväll!

Fredric Lindman
Johan Bergman
  • Dela sidan

Våra andelsspel

Välkomna till lagen!

Med Köpandel kan du vara med och spela tillsammans med landets främsta tipsters på ATG:s spelformer V85, V86, GS75, V64, V4, Top 7 och Big 9. Vi har andelar från 25 kronor.

Till Köpandels andelar

Sugen på andelsspel till Svenska Spel?

På Överodds.se hittar du andelar till flera olika spelformer och du kan även lägga upp ett eget system till försäljning!

Till Köpandels andelar

V64 BERGSÅKER – hög eller låg utdelning är frågan?

Solänget bjöd på en omöjlig V64-omgång igår vilket betyder att vi har en jackpot…

Vi börjar V64-veckan på Solänget

Vi startar upp V64-veckan på Solänget där det bjuds på supersprintlopp för både kallblod…

V85 Bjerke – Nu jagar vi nya fullträffar! 💥🇳🇴

V85 Bjerke kl. 15:00! 🇳🇴 En extra V85-omgång står på agendan idag när Derbyhelgen…

V85 Hagmyren – Vi ger RUBRIKHÄSTARNA!

🔥🐎 JACKPOT PÅ HAGMYREN! 🐎🔥 Lördagen är här och det är dags för V85…

Big9 – Bomben brisera senast och det rejält !

💣 BOMBEN BRISERADE SENAST! Jag hade en känsla på förhand att Athletic Bilbao kunde…

Har du frågor eller synpunkter, kontakta info@trmedia.se

Spel från Svenska Spel Sport & Casino AB samt AB Trav och Galopp. Åldersgräns 18 år.

Vill du ha koll på ditt spelande?
Stödlinjenwww.stodlinjen.se020-819 100
Spelpauswww.spelpaus.se
Spelfrihetenwww.spelfriheten.se

Köpandel är en del av TR Media
Integritetspolicy | Tillgänglighet