Inför kvällens jackpotomgång med Jesus och Johan

Ikväll är det jackpot på V86 och vi har haffat Jesus från Spelvärde.se och Johan från Travrondens tipsgrupp som fått svara på tre snabba inför kvällens omgång!

1). Vilken häst skulle du helst vilja äga som startar i kvällens V86-omgång?

Jesus – Det är hugget som stucket mellan Nobel Amok och Sebastian Journey. Nobel Amok springer in pengar på löpande band och har månne en spännande tid i Frankrike framför sig. Sebastian Journey har sprungit in alldeles för lite pengar och har potential för att klättra rejält i klasserna.

Johan – Som hästägare vill jag självklart besöka vinnarcirkeln så jag säger Nobel Amok som jag anser ha högst segerchans ikväll.

2). Vilket lopp tror du kommer förvåna mest och varför?
Jesus – Svår fråga, men kanske V86-6. Det är treåringar och det kan alltid komma en prestation som man inte väntat sig. Sedan bedömer jag också att det finns relativt hög skrällpotential i den avdelningen.

Johan – Jag tror många kommer bli förvånade i V86-4 över hur bra Sebastian Journey kommer vara ikväll. Hästen har varit ute i stentuffa gäng i tidigare regi och gör nu första starten för Timo Nurmos. Jag tror det är iordningställt!

3). Vad anser du vara den viktigaste parametern för att lyckas med spel på trav?
Jesus – Den viktigaste parametern för att lyckas på trav är att se så många lopp som möjligt, samt vara med och titta/lyssna på diverse sändningar. Då snappar man hela tiden upp nya saker som man sedan kan använda för att lyckas med sina spel.

Johan – En kombination av saker. Våga tro på dina idéer och ha tålamod, samt att vara påläst. Ju mer lopp du ser, desto bättre försprång har du.

Vi ser fram emot en spännande omgång ikväll!
Glöm inte att köpa din andel innan de tar slut. 

Andelar av Jesus
Andelar av Johan

  • Dela sidan

Våra andelsspel

Välkomna till lagen!

Med Köpandel kan du vara med och spela tillsammans med landets främsta tipsters på ATG:s spelformer V85, V86, GS75, V64, V4, Top 7 och Big 9. Vi har andelar från 25 kronor.

Till ATG Tillsammans

Sugen på andelsspel till Svenska Spel?

På Överodds.se hittar du andelar till flera olika spelformer och du kan även lägga upp ett eget system till försäljning!

Till Spela Tillsammans

Travögats V85-spaning inför Bergsåker

”Travögat” Thomas Öhman har synat V85 på Bergsåker Videotipsen och rubrikhästarna är ute nu!…

V85-42 miljoner i potten! Detta vill ni INTE missa!

Ja ni hör själv! JACKPOTT på 42 miljoner står på spel när travet beger…

V64 Färjestad – vinner direkt i comebacken!

Vi ska gunga in helgen och vad kan inte vara bättre än att ta…

V64 Boden – jackpotmiljoner i sikte!

Ikväll tar vi oss upp i norr då Bodentravet som tar hand om V64-omgången…

V86-Fin skräll på gång?

Linus Eriksson ger sina väldigt skarpa tips inför kvällens V86 Express som avgörs på…

Har du frågor eller synpunkter, kontakta info@trmedia.se

Spel från Svenska Spel Sport & Casino AB samt AB Trav och Galopp. Åldersgräns 18 år.

Vill du ha koll på ditt spelande?
Stödlinjen, www.stodlinjen.se, 020-819 100
Spelpaus, www.spelpaus.se
Spelfriheten, www.spelfriheten.se

Köpandel är en del av TR Media
Integritetspolicy | Tillgänglighet