Siffrorna som visar oss vägen!

Förra veckan lyckades jag med något så ovanligt som att sätta TVÅ sjuor på samma system. Det blev en sen strykning i helgarderade V75-1, min första reserv vann och sedan stämde allt för STATISKT STATISTISKT som totalt gav 81 102 kronor (tio andelar) fastän sjuan bara gav 30 778!

Jag satte sjuan även i den enkla omgången veckan innan. För två veckor sen satte ingen sju rätt, men då blev det i alla fall sex rätt och en kvartsmiljon in på mitt stora jackpotsystem. Vinster kommer i stim, hoppas en vecka till nu när det nästan är hemmaplan!

Halmstad-omgången ser inte så svårlöst ut. Flera lopp är skiktade med bara enstaka segerbud. En jag INTE kommer att gå på är omgångens största favorit 10 Cassius Clay DE i V75-2. Spelarna ser hästen som den enda i omgången med chans på rätt sida 50/50, närmare bestämt ligger 6/10 av spelet på honom. Hästen kan vinna, men så stor chans har han inte. Han inledde fjolåret med fem segerlösa starter innan man började tävla med jänkarvagn, med vars hjälp han nu har den spelstimulerande raden 1-1-2-1. Då det nu är voltstart tvingas han återgå till den vanliga sulkyn. På det drog han snäva, galoppfrämjande spår 4 i volten. Han kommer hamna bland de sista i 15-hästarsfältet. Då kan han prestera på topp men ändå inte hinna fram – det är mest sannolikt scenario.

En favorit jag däremot tror på är 7 Xia Lloyd i V75-4. Både stall, häst och kusk är i dunderform och hon står till för ledningen i ett ojämnt och skiktat lopp, Favoriter i spets infriar oftare än de torskar, lite extra ofta i stoloppen. medan favoriter som inte når ledningen bara vinner en gång av sex. Cassius Clay får jobba…!

Jag skriver en utförlig analys av alla lopp för Travronden Spel. Denna kommer man i eftermiddag att finna på följande länk:

https://www.travrondenspel.se/kronikor/statistikanalys-v75-221

Och under lördagen kan man följa på sidan hur Statistik-Jens system bygger sig!

⭐STATISTIK-JENS - STORA!⭐
⭐JENS - STATISKT STATISTISKT⭐
⭐STATISTIK-JENS⭐
⭐STATISTIK-JENS LILLA⭐
  • Dela sidan

Våra andelsspel

Välkomna till lagen!

Med Köpandel kan du vara med och spela tillsammans med landets främsta tipsters på ATG:s spelformer V85, V86, GS75, V64, V4, Top 7 och Big 9. Vi har andelar från 25 kronor.

Till ATG Tillsammans

Sugen på andelsspel till Svenska Spel?

På Överodds.se hittar du andelar till flera olika spelformer och du kan även lägga upp ett eget system till försäljning!

Till Spela Tillsammans

V85-Semifinaler i Breeders’ Crown, det vill ni inte missa!

Väldigt favoritfyllt igår men vi tar nya tag och vilken dag vi har framför…

Travögats V85-spaning Bjerke!🔥

”Travögat” Thomas Öhman har synat V85 på Bjerke! Videotipsen och rubrikhästarna är ute nu!…

V85-Svår omgång som öppnar för stora möjligheter!

Vi beger oss till Norge och närmare bestämt Bjerke för helgens V85 omgång Vi…

GS75-En intressant och spelvärd omgång!

Linus Erikssons ger sin bästa och skarpa tips inför kvällens intressanta omgång på GS75…

V64 Åby – Här kan jackpotten ge extra klirr i kassan!

Inför kvällen har vi en spännande V64-omgång med jackpot att se fram emot! Linus…

Har du frågor eller synpunkter, kontakta info@trmedia.se

Spel från Svenska Spel Sport & Casino AB samt AB Trav och Galopp. Åldersgräns 18 år.

Vill du ha koll på ditt spelande?
Stödlinjen, www.stodlinjen.se, 020-819 100
Spelpaus, www.spelpaus.se
Spelfriheten, www.spelfriheten.se

Köpandel är en del av TR Media
Integritetspolicy | Tillgänglighet